Alert znanego banku! Nigdy tak nie rób, bo stracisz pieniądze!

Jeśli otrzymałeś/aś wiadomość e-mail, która wygląda jak przedstawiona poniżej, to musisz wiedzieć, że jest to próba wyłudzenia twoich danych przez oszustów, którzy podszywają się pod Bank BNP Paribas.

Fot. Shutterstock

„Mam nadzieję, że ta wiadomość Cię zastanie. Piszemy, aby poinformować Cię o ostatnich aktualizacjach przepisów, które wymagają od nas zbierania pewnych informacji od wszystkich naszych klientów.

Aby Twoje konto pozostało aktywne i w pełni funkcjonalne, uprzejmie prosimy o jak najszybsze podanie nam niezbędnych informacji.

Pamiętaj, że niepodanie tych informacji może spowodować nałożenie ograniczeń na Twoje konto, co może wpłynąć na możliwość korzystania z niego w pełnym zakresie.

Dziękujemy za współpracę i zrozumienie w tej sprawie.

Zaloguj się”

BNP Paribas nigdy nie wysyła linków do logowania do swoich usług bankowości internetowej w wiadomościach e-mail. Jeżeli natkniesz się na e-mail z taką treścią, pamiętaj, że to działanie osób mających na celu oszukać cię. Kliknięcie w taki link i wpisanie swoich danych logowania może prowadzić do utraty pieniędzy i naruszenia zabezpieczeń twojego konta.

Zawsze upewnij się, kto jest rzeczywistym nadawcą wiadomości, zanim otworzysz jakiekolwiek linki lub załączniki. Bądź szczególnie ostrożny/a, jeśli otrzymasz wiadomość od nieznanej osoby lub instytucji. Bezpieczeństwo twojego konta bankowego jest priorytetem.

Jeśli otrzymasz podejrzaną wiadomość e-mail, skontaktuj się natychmiast z bankiem za pomocą oficjalnych kanałów komunikacji, aby potwierdzić jej prawdziwość. Zalecamy również instalację oprogramowania antywirusowego na twoim urządzeniu, co dodatkowo podniesie poziom jego bezpieczeństwa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]