Bon na zakupy od rządu o wartości 2500 złotych – Kto może go otrzymać? [5.07.2023]

Rządowe plany dotyczące podniesienia poziomu umiejętności cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli zostały ogłoszone przez administrację. Nowa ustawa ma na celu wprowadzenie różnych środków, w tym dostarczenie darmowych komputerów przenośnych dla uczniów klas czwartych oraz przyznanie nauczycielom bonów na zakup sprzętu komputerowego.

Fot. Kraków w Pigułce

Zgodnie z przedstawionym planem, nauczyciele z publicznych placówek edukacyjnych będą mogli otrzymać bony o wartości 2500 zł brutto, które będą przeznaczone na zakup laptopów. Projekt ustawy zawiera również wytyczne dotyczące standardów sprzętu określonych przez Ministerstwo Edukacji. Nauczyciele będą mieli możliwość wyboru odpowiedniego modelu laptopa oraz opcję dopłacenia, jeśli zdecydują się na zakup droższego urządzenia.

Przydział bonów będzie realizowany stopniowo, zgodnie z kryteriami ustalonymi przez Ministerstwo. Pierwszeństwo będą miały nauczyciele pracujący z uczniami klas czwartych. Aby ubiegać się o bon, nauczyciele będą musieli złożyć odpowiednie zgłoszenie za pośrednictwem platformy udostępnionej przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Nauczyciele będą uprawnieni do otrzymania bonu co 5 lat. Zakupiony sprzęt objęty będzie 3-letnią gwarancją, która zabrania sprzedaży urządzenia w tym okresie. Ważne jest również, że bon nie będzie możliwy do zamiany na pieniądze.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]