Nowe regulacje bankowe mogą zasadniczo wpłynąć na kondycję finansową obywateli Polski [5.07.2023]

Klienci PKO Banku Polskiego powinni być świadomi, że od pierwszego dnia czerwca, bank zainicjował wiele innowacyjnych zmian mających na celu aktualizację i uproszczenie regulaminów, a także reformę struktury opłat i prowizji. Bank postanowił zastąpić różne odmiany Kont za Zero jednym, uniwersalnym kontem.

Fot. Kraków w pigułce

Według informacji udostępnionych przez Interia.pl, PKO Bank Polski zdecydował się na reorganizację swojej oferty dla młodszych klientów. Konto dla Młodych jest teraz jedyną opcją, co wskazuje na wycofanie PKO Konta Pierwszego z oferty.

Dodatkowo, PKO Bank Polski podjął decyzję o ujednoliceniu opłat i prowizji. Warto jednak zauważyć, że dla klientów pojawia się pewne udogodnienie – korzystanie z bankomatów, zarówno w przypadku wpłat, jak i wypłat, nie będzie wiązało się z dodatkowymi opłatami, jak informuje Interia.

Jednak dla użytkowników „Przejrzystej Karty Kredytowej” sytuacja ma inny charakter. Z informacji udostępnionych przez Interia.pl wynika, że aby uniknąć opłat za kartę w danym okresie rozliczeniowym, użytkownik musi dokonać transakcji o łącznej wartości co najmniej 600 zł.

Interia.pl dodaje, że PKO Bank Polski wyraźnie zmierza w kierunku cyfryzacji. W oddziałach banku można zauważyć rosnącą liczbę terminali samoobsługowych, a bankowość internetowa staje się coraz bardziej istotna. Serwis internetowy podkreśla, że aż 90 procent klientów PKO korzysta z bankowości online, co potwierdza ten trend.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]