Ostrzeżenie od Znaczącego Polskiego Banku! Twoje Fundusze Są Zagrożone! [05.07.2023]

Bank Pocztowy wydaje ostrzeżenie. Jeżeli otrzymasz telefon od kogoś, kto utrzymuje, że reprezentuje dział bezpieczeństwa Banku, sugerując zawieszenie Twoich transakcji lub zaciągnięcie pożyczki na Twoje imię, bądź na baczności. Ta osoba może próbować przekonać Cię do instalacji zdalnej aplikacji do sterowania pulpitem, takiej jak AnyDesk, TeamViewer QuickSupport czy Zoom na Twoim smartfonie, tablecie lub komputerze.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Nie dziel się żadnymi danymi i natychmiast przerwij rozmowę – jest to oszustwo.

W rzeczywistości, celem oszustów jest zdobycie Twoich danych do logowania do bankowości internetowej oraz informacji o Twojej karcie.

Pamiętaj, że pracownicy Banku Pocztowego nigdy nie zasugerują Ci:

  • Instalacji jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania, zwłaszcza takiego, które umożliwia zdalny dostęp do Twojego urządzenia
  • Udostępnienia danych do bankowości internetowej
  • Podania pełnego numeru karty czy kodu CVC2

Warto mieć na uwadze, że oszuści mogą ukryć prawdziwy numer, z którego dzwonią, a na ekranie Twojego telefonu pojawi się sfałszowany numer infolinii lub nazwa banku – to jest ich sposób na nadanie wiarygodności dzwoniącemu – czyli oszustowi.

Jeśli otrzymaliście Państwo takie podejrzane telefon od osoby podszywającej się pod pracownika Banku Pocztowego, zachowajcie czujność i zgłoście to natychmiast na numer 52 34 99 499.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]