Uwaga na „rabat na paliwo”. Nie daj się nabrać na to oszustwo!

Co jakiś czas pojawiają się nowe metody oszustw. Tym razem cyberprzestępcy za cel obrali sobie kierowców, chcących nieco przyoszczędzić na benzynie

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Obecnie w sieci możemy natknąć się na nowy rodzaj oszustwa, który skupia uwagę przez ofertę rzekomego „taniego paliwa”. Nie bez powodu taka kampania oszustów ma miejsce w czasie wakacji, kiedy to wielu podróżujących pragnie zaoszczędzić nieco środków na drogiej benzynie. Jak podaje portal dobreprogramy.pl, potencjalnej ofierze wyświetla się reklama, po kliknięciu której przenosi ona na specjalny serwis, gdzie możemy wziąć udział w „konkursie”. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda, którą jest rabat na paliwo. Oczywiście wygrać na jest niezwykle łatwa, bo każdy los w tej „loterii” jest wygranym.

Po „wygranej” wyskakuje nam komunikat, że ową zniżkę możemy szybko wykorzystać, kupując nieograniczoną ilość paliwa w niższej cenie. Dla przykładu litr paliwa ma kosztować tylko 4,81 zł, a minimalna ilość kupowanego paliwa to 10 litrów. Po wprowadzeniu ilości będziemy przeniesieni na spreparowaną stronę banku, dzięki której cyberprzestępcy mogą wykraść nasze dane logowania do konta bankowego. Wtedy już mają nieograniczoną możliwość aby wyczyścić nasze konto z oszczędności.

Portal apeluje, aby zachować czujność, a wszelkiego rodzaju „złote okazje” należy omijać szerokim łukiem. Tutaj należy kierować się przysłowiem „zbyt piękne, by było prawdziwe”. Jeżeli pod wpływem impulsu daliśmy się oszukać i wprowadziliśmy swoje dane bankowe na fałszywą stronę, należy niezwłocznie zastrzec konto, zmienić hasła i skontaktować się z infolinią banku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]