Wakacyjne obniżki w tysiącach miejsc. Kto jest uprawniony do otrzymania specjalnej karty od państwa? [05.07.2023]

Karta Dużej Rodziny (KDR) to dokument, który umożliwia posiadaczom skorzystanie z atrakcyjnych zniżek i korzyści na terenie całej Polski. KDR jest wydawana osobom z wielodzietnymi rodzinami, potwierdzając ich prawo do uprawnień zgodnie z Ustawą z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny oraz innymi odpowiednimi przepisami.

Fot. Shutterstock

Od momentu wprowadzenia programu, Karta Dużej Rodziny oferuje wielodzietnym rodzinom szereg przywilejów. Jednym z najpopularniejszych z nich jest zniżka na bilety kolejowe, gdzie ojciec, matka, macocha i ojczym mogą skorzystać z obniżek w wysokości 37% na bilety jednorazowe i 49% na bilety miesięczne. Ponadto, posiadacze KDR mogą otrzymać zniżki w wysokości 50% na opłatę za paszport dla dorosłych oraz 75% na opłatę dla dzieci.

Karta Dużej Rodziny zapewnia również wiele innych korzyści oferowanych przez instytucje państwowe i prywatne firmy. Zniżki obejmują takie miejsca jak sklepy, restauracje, salony urody, kina, teatry, parki rozrywki i wiele innych. Dzięki temu programowi, rodziny wielodzietne mają łatwiejszy dostęp do różnorodnych usług i miejsc, co przyczynia się do poprawy ich jakości życia.

Od 1 stycznia 2019 roku, program Karty Dużej Rodziny został rozszerzony, umożliwiając również rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci, otrzymanie KDR. To rozszerzenie uprawnień pozwala jeszcze większej liczbie rodzin skorzystać z korzyści oferowanych przez ten program.

Program Karty Dużej Rodziny ma ogólnopolski charakter, co oznacza, że zniżki są dostępne na terenie całego kraju. Nie tylko wspiera on politykę prorodzinną, ale także promuje aktywność i mobilność rodzin wielodzietnych. Dzięki Karcie Dużej Rodziny, rodziny te mają łatwiejszy dostęp do wielu miejsc i usług, co przekłada się na poprawę ich jakości życia.

Karta Dużej Rodziny stanowi ważny element polityki prorodzinnej w Polsce, oferując liczne zniżki i korzyści dla rodzin wielodzietnych. Od obniżek na przejazdy kolejowe i opłat za paszport, po zniżki oferowane przez prywatne firmy i instytucje państwowe. Wprowadzenie Karty Dużej Rodziny przyniosło wiele korzyści dla rodzin wielodzietnych, stając się istotnym narzędziem w promowaniu ich dobrobytu i poprawy jakości życia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]