Zakaz jedzenia na tej plaży. Za jego złamanie można otrzymać nawet 500 euro kary!

W jednym z rejonów we Włoszech wprowadzono jak dotąd najsurowszą karę za spożywanie posiłku na plaży. Grzywna za to nieprzestrzeganie przepisu wynosi aż 500 euro. 

Fot. Shutterstock

Istnieją najróżniejsze zasady dotyczące spędzania czasu na plaży. Na niektórych włoskich plażach obowiązuje zakaz palenia papierosów, a na całej Sardynii surowo kara się osoby zbierające piasek, kamyki oraz muszelki. Teraz zarządzono nowy przepis w gminie Sant’ Antioco, w południowo-zachodniej części Sardynii. Według niego, na plażach zabronione jest spożywanie „wszelkich posiłków”, rozbijania namiotów, układania parawanów z kamieni oraz organizowania pikników i zgromadzeń pod parasolami.

Rozporządzenie w tej sprawie podpisał burmistrz Ignazio Locci, a w dniu dzisiejszym takie przepisy zostały opublikowane. Wyjaśniono, że są one odzewem na tamtejszy zwyczaj spotkań przy posiłkach na plaży w dni świąteczne, gdy na piasku ustawiane są namioty, parawany, altanki, stoły i krzesła. Taki regulamin wywołał kontrowersje, gdyż kara wysokości od 25 do 500 euro za zjedzenie na plaży owocu bądź kanapki wydaje się być przesadą. Jednak burmistrz wyjaśnia, że przepisy nie mają na celu uprzykrzenie życia osobom wypoczywającym na plaży.

„To logiczne, że jeśli je się kanapkę albo sałatkę, nie ma problemu. Inna kwestia to biesiady. Chcemy zniechęcić do takiej praktyki i jej zapobiec” oznajmił.

Osoby planujące wyjazd za granicę zawsze powinny zasięgnąć się informacji jakie obowiązują zakazy oraz nakazy w poszczególnych lokalizacjach, aby nie narazić się na przykre konsekwencje.

Źródło: Business Insider

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]