Nie wszyscy wiedzą, że nastąpiła zmiana na ich kontach [06.07.2023]

Klienci PKO Banku Polskiego powinni zauważyć, że bank od pierwszego czerwca wprowadził wiele rozwiązań mających na celu modernizację i uproszczenie regulaminów, a także reformę systemu opłat i prowizji. Bank zdecydował się na rezygnację z różnych wersji Konta za Zero na rzecz jednego, uniwersalnego konta.

Fot. Kraków w Pigułce

PKO Bank Polski zainicjował również zmiany w ofertach kierowanych do młodszej grupy klientów. Konto dla Młodych zostało wprowadzone jako jedyna alternatywa, co sugeruje, że PKO Konto Pierwsze zostało wycofane z oferty.

PKO Bank Polski postanowił też zharmonizować opłaty i prowizje. Korzystanie z bankomatów tej sieci nadal jest darmowe, jednak jeżeli postanowiliście skorzystać  innych urządzeń, możecie zapłacić aż 10 zł. Ponadto, pomimo, że „Konto za Zero” rzeczywiście jest darmowe, sama obsługa karty kosztuje. Aby uniknąć opłat za kartę w danym okresie rozliczeniowym, użytkownik musi dokonać transakcji o łącznej wartości co najmniej 600 zł.

PKO Bank Polski zdecydowanie podąża w kierunku digitalizacji. W oddziałach banku obserwuje się wzrost liczby terminali samoobsługowych, a bankowość internetowa staje się coraz ważniejsza. Serwis internetowy informuje, że aż 90 procent klientów PKO korzysta z bankowości online, co potwierdza tę tendencję. Dlatego przy wpłatach i wypłatach powyżej jednej w miesiącu, bank będzie pobierał opłaty w wysokości 10 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]