Ostrzeżenie banków: Zagrożenie dla Twoich oszczędności przy bankomacie [6.07.2023]

Ostrzeżenia policyjne i bankowe dotyczące uwagi przy wypłacie pieniędzy z bankomatu. Przestępcy stosują metodę zwaną cash trapping, która polega na umieszczeniu dodatkowej nakładki w bankomacie. Istnieje ryzyko utraty znacznej sumy pieniędzy, jeśli nie będziemy uważni.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Osoby sprawcze umieszczają specjalną nakładkę na bankomacie, w miejscu, z którego wypłacane są pieniądze. Nakładka blokuje ich wypłatę, przyklejając je do taśmy. Osoba dokonująca wypłaty może pomyśleć, że maszyna uległa awarii. Kiedy oddalimy się, sprawca zabiera nasze pieniądze.

Najważniejsze jest zawsze zwracać uwagę, czy bankomat wygląda prawidłowo. Sprawdźmy, czy lista zamykająca miejsce wypłaty pieniędzy jest nienaruszona. Nawet jeśli wszystko wydaje się w porządku, należy zgłosić ten fakt operatorowi bankomatu oraz w przypadku wykrycia nakładki, również policji.

Cash trapping to metoda wykorzystywana przez oszustów w celu kradzieży pieniędzy z bankomatów. Polega na umieszczeniu specjalnej nakładki lub urządzenia w części bankomatu, z której wypłacane są pieniądze. Ta dodatkowa konstrukcja blokuje prawidłowe wypuszczenie banknotów i sprawia, że przylegają one do taśmy lub zostają zatrzymane wewnątrz urządzenia. W rezultacie osoba korzystająca z bankomatu może uwierzyć, że doszło do awarii technicznej, gdy w rzeczywistości jej pieniądze są zatrzymane przez pułapkę.

Przestępca czeka w pobliżu bankomatu, obserwując potencjalne ofiary. Kiedy osoba opuszcza bankomat z frustracją lub myśląc, że nie otrzymała pieniędzy, sprawca wykorzystuje okazję i zabiera zatrzymane banknoty z pułapki.

Cash trapping jest coraz powszechniejsze, a oszuści stale udoskonalają swoje metody, aby uniknąć wykrycia. Dlatego ważne jest, aby zawsze być ostrożnym i uważać na podejrzane elementy lub zachowania podczas korzystania z bankomatu. Jeśli zauważysz coś nieprawidłowego, powinieneś natychmiast zgłosić to operatorowi bankomatu lub lokalnej policji.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]