Uważaj na oszustwa telefoniczne! Rozłącz się natychmiast i skontaktuj z podanym numerem banku! [6.07.2023]

Ostrzeżenie banku Pekao S.A.: Uważaj na próby oszustwa! Oszuści podszywają się pod pracowników banku oraz inne zaufane osoby, takie jak przedstawiciele Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, Związku Banków Polskich czy policji. Ważne jest, aby być czujnym, gdy otrzymujesz telefony, gdzie oszuści podają się za takie osoby. Podczas takiego fałszywego połączenia, mogą wyświetlać się na Twoim telefonie numery lub nazwy instytucji, którym zazwyczaj ufasz.

Fot. Pixabay

Bank Pekao S.A. zaleca zachowanie spokoju i przestrzeganie zasady „rozłącz, poczekaj przynajmniej 30 sekund”. Następnie zaleca się nawiązanie bezpośredniego kontaktu z bankiem lub rzekomo dzwoniącą organizacją.

Numer infolinii Banku Pekao S.A. to +48 22 59 12 232.

Należy pamiętać, że oszuści próbują wyłudzić Twoje oszczędności, podszywając się pod rzekome umowy na superkonto lub niskooprocentowany kredyt. Ich celem jest namówienie Cię do przelania środków na „techniczne” konto bankowe wskazane przez oszustów. Tego rodzaju dokumenty nie spełniają wymogów ustawy – Prawo Bankowe, brakuje w nich elementów takich jak określenie czasu trwania umowy, przesłanki i procedury rozwiązania umowy oraz zasady rozliczeń. Ponadto, brakuje miejsca na Twój podpis. Często zawierają skan podpisu dostępnego w Internecie, na przykład podpisu postaci historycznych, jak gen. Tadeusza Kościuszki. Dokumenty te mogą również zawierać błędy gramatyczne lub ortograficzne. Są sporządzane w języku potocznym, np. zamiast terminu „rachunek bankowy”, używa się słowa „konto”.

Nie daj się oszukać! Bądź czujny i ostrożny w kontaktach telefonicznych oraz podejmuj działania ostrożne w przypadku podejrzeń o próbę oszustwa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]