Znany bank ostrzega! Jeśli to zrobisz, twoje pieniądze będą zagrożone! [06.07.2023]

Jeżeli otrzymałeś/aś następującą wiadomość e-mail, to jest to niestety próba wyłudzenia, w której oszuści podszywają się pod Bank BNP Paribas.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

„Mam nadzieję, że ta wiadomość Cię zastanie. Piszemy, aby poinformować Cię o ostatnich aktualizacjach przepisów, które wymagają od nas zbierania pewnych informacji od wszystkich naszych klientów.

Aby Twoje konto pozostało aktywne i w pełni funkcjonalne, uprzejmie prosimy o jak najszybsze podanie nam niezbędnych informacji.

Pamiętaj, że niepodanie tych informacji może spowodować nałożenie ograniczeń na Twoje konto, co może wpłynąć na możliwość korzystania z niego w pełnym zakresie.

Dziękujemy za współpracę i zrozumienie w tej sprawie.

Zaloguj się”

Pamiętaj, że BNP Paribas nigdy nie wysyła linków do logowania do bankowości internetowej poprzez e-mail. Wiadomość e-mail o takiej treści to zdecydowany znak, że masz do czynienia z oszustami, którzy próbują udawać bank. Klikanie w takie linki i podawanie swoich danych logowania może prowadzić do utraty środków i kompromitacji bezpieczeństwa Twojego konta.

Zawsze upewnij się, kto jest faktycznym nadawcą wiadomości, zanim klikniesz w jakiekolwiek linki lub otworzysz załączniki. Zachowaj czujność, gdy otrzymujesz wiadomości od nieznanych nadawców – bezpieczeństwo Twojego konta bankowego jest priorytetem.

W sytuacji, gdy otrzymasz podejrzany e-mail, skontaktuj się bezpośrednio z bankiem za pomocą oficjalnych kanałów komunikacji, aby potwierdzić jej prawdziwość. Ponadto, sugerujemy instalację odpowiedniego oprogramowania antywirusowego na Twoim urządzeniu, co pomoże wzmocnić jego bezpieczeństwo.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]