Jesteś klientem tego banku? Uważaj na oszustów!

Tym razem cyberprzestępcy za cel obrali sobie klientów banku BNP Paribas i rozsyłają fałszywe wiadomości mailowe

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Jak informuje portal dobreprogramy.pl, cyberprzestępcy ruszają z kampanią nowego oszustwa, którego ofiarą mogą stać się klienci banku BNP Paribas. To właśnie do nich rozsyłane są maile z nagłówkiem tego banku. Treść jest bardzo krótka i prosta – „Aby wyświetlić powiadomienie, zaloguj się do usługi GOonline, aby wyświetlić powiadomienie”. Od razu dostrzec można w tym zdaniu powtarzającą się informację, a taki błąd nie zostałby zawarty w wiadomości od autentycznej instytucji.

Pod treścią maila widnieje odnośnik, który miałby rzekomo umożliwić klientowi zalogowanie się do bankowości internetowej. Oczywiście strona, na którą zostaniemy przekierowani jest spreparowana, nie mniej jednak osoby, które bezrefleksyjnie wprowadzą do niej dane umożliwią oszustom dostęp do naszego konta bankowego.

Dobreprogramy.pl radzi. aby zwracać uwagę na adres e-mail nadawcy, gdyż tego rodzaju wiadomości często są rozsyłane z adresów, które w żaden sposób nie są powiązane z nazwą banku, dzięki czemu łatwo zorientować się, że mamy do czynienia z próbą oszustwa. Takiego maila należy zignorować albo najlepiej usunąć.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]