Limity wypłat z bankomatu: maksymalne kwoty i ich ograniczenia [07.07.2023]

Minimalne kwoty, które można wypłacić z bankomatu, zazwyczaj zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Maksymalna kwota wypłaty zależy od wielu czynników, takich jak bank, rodzaj konta i indywidualne limity. Aby uzyskać najbardziej aktualne informacje, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z bankiem, ponieważ limity mogą się różnić.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Banki ustalają limity wypłat z bankomatów, definiując maksymalne i minimalne kwoty, które mogą być wypłacone. Są one konieczne dla ochrony klientów i zapewnienia efektywnej i bezpiecznej pracy bankomatów. Maksymalne limity wypłat mogą się różnić w zależności od banku, rodzaju konta, lokalizacji i innych czynników. Banki mają autonomię w ustalaniu tych limitów, które mogą być modyfikowane lub zwiększane, jeśli jest to uzasadnione szczególnymi potrzebami klienta.

Przed wypłatą z bankomatu zawsze warto sprawdzić obowiązujący limit wypłat w swoim banku i na swoim koncie.

Poniżej przedstawiamy przykładowe limity domyślne, które mogą się różnić w zależności od wielu czynników. Warto pamiętać, że poniższe kwoty dotyczą tylko bankomatów danego banku.

PKO BP – 15 tys. zł – ten limit nie uległ zmianie. PEKAO S.A. – dzienny limit wynosi 1000 zł, miesięczny limit to 5000 zł. Limit można zwiększyć do 3 tysięcy złotych. Mbank: 4 tys. zł. Millenium: 20 tys. zł. Alior Bank: 25 tys. zł, dla posiadaczy karty World Elite limit wynosi 50 tysięcy złotych. Santander: 15 tys. zł. ING: 10 tys. zł. Credit Agricole: Brak ustalonego limitu. Klient sam decyduje o swoim limicie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]