50 000 złotych w zamian za pozostanie w łóżku – okazja, której nie możesz przegapić! [09.07.2023]

Słoweńscy naukowcy oferują ochotnikom możliwość zarobienia ponad 50 tysięcy złotych, czyli 12 tysięcy euro, za pozostanie w łóżku. Choć podobne eksperymenty były przeprowadzane w przeszłości, zawsze wiązały się one z pewnym ryzykiem dla zdrowia uczestników.

Fot. Pixabay

Około 200 odważnych osób zgłosiło chęć wzięcia udziału w tym eksperymencie. Warunkiem koniecznym jest pozostanie w łóżku przez 60 dni. Ochotnicy muszą być zdrowi, mieć od 18 do 45 lat i ważyć do 95 kg.

Eksperyment ma na celu pomoc astronautom w walce z zanikiem masy kostnej, a jego finansowanie zapewnia Europejska Agencja Kosmiczna.

Podobny eksperyment został już przeprowadzony przez NASA. Andrew Iwanicki brał udział w „NASA Bed Rest Studies”, długotrwałych badaniach polegających na pozostawaniu w łóżku. W 2014 roku był uczestnikiem eksperymentu trwającego 70 dni. Celem było zrozumienie, jak długotrwałe unieruchomienie wpływa na ludzkie ciało, co jest istotne dla przygotowania astronautów do długotrwałych misji kosmicznych.

Wyniki eksperymentu obejmowały utratę masy mięśniowej, zmniejszenie gęstości kości oraz zmiany w układzie krążenia i układzie immunologicznym. NASA zaobserwowała również zmiany psychologiczne, włączając w to możliwość wystąpienia depresji u uczestnika.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]