Dodatkowe 3 dni wolnego! Teraz dokument trafi do Prezydenta

Do Prezydenta Andrzeja Dudy wpłynęła petycja obywatelska w sprawie ustanowienie dodatkowych trzech dni wolnego. Pomysł wywołał ogromne emocje.

Fot. Pixabay

Pomysł ten popierają związkowcy, ale przeciwni są pracodawcy.

Jak nieoficjalnie dowiedział się „Fakt”, chodzi bowiem o gorące okres dla handlu. Wnioskodawca chce, by wolnymi dniami były Wigilia, Wielki Czwartek i Wielki Piątek.

„Z uwagi na długotrwałe uczestnictwo w adoracji Krzyża i podczas Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek oraz trzy msze czwartkowe, w czasie których udział jest niemożliwy do pogodzenia z obowiązkami zawodowymi, dni wolne od pracy w czasie Triduum Paschalnego przyczynią się do refleksji nad sensem życia, nie tylko przez wyznawców religii katolickiej, czy szerszej chrześcijańskiej, ale wszystkich obywateli w kraju” – pisze autor petycji.

Pomysł wywołał ogromne emocje. Związkowcy opowiadają się za nim mówiąc, że Wigilia jest zwyczajowo dniem wolnym w wielu instytucjach i byłoby to tylko usankcjonowanie tego zwyczaju. Pracodawcy z kolei twierdzą, że dni wolnych jest już tak dużo, że kolejne spowodują ogromne obciążenia dla pracodawców.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]