Groźna bakteria w morzu Bałtyckim. GIS zamyka kąpieliska

Z ogromnym niepokojem informujemy, że ze względu na pojawienie się sinic, Główny Inspektorat Sanitarny zdecydował o tymczasowym zamknięciu sześciu kąpielisk na terenie Gdyni i powiecie nowodworskim. Zamknięte kąpieliska to: Babie Doły, Śródmieście, Redłowo, Jantar, Stegna II oraz Kąty Rybackie.

Fot. Kraków w Pigułce

Sinice to mikroorganizmy wodne, które mogą produkować toksyny szkodliwe dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Podczas kąpieli w wodzie zanieczyszczonej sinicami, istnieje ryzyko wystąpienia następujących objawów:

  1. Podrażnienie skóry, świąd i wysypka.
  2. Podrażnienie oczu, nosa i gardła.
  3. Bóle głowy.
  4. Nudności i wymioty.
  5. Bóle brzucha.
  6. Gorączka i dreszcze.
  7. Objawy grypopodobne.

W przypadku połknięcia wody, toksyny sinic mogą powodować poważniejsze problemy zdrowotne, takie jak zapalenie wątroby. Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, szczególnie jeśli chodzi o dzieci, które mogą przypadkowo połknąć wodę podczas kąpieli.

Dodatkowo, upewnij się, że zwierzęta domowe nie mają dostępu do zanieczyszczonej wody, ponieważ są one szczególnie narażone na toksyczne działanie sinic.

Pilnie monitorujemy sytuację i będziemy informować o wszelkich zmianach. Pamiętaj, bezpieczeństwo jest najważniejsze! Unikaj kąpieli w zamkniętych kąpieliskach aż do odwołania.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]