Z tego numeru mogą dzwonić oszuści. Bank ostrzega

Na pierwszy rzut oka numer ten wydaje się należeć do Banku Pekao, ale okazuje się, że jest wykorzystywany przez oszustów.

Fot. Shutterstock

Oszuści, podszywający się pod pracowników banku, starają się wyłudzić Twoje dane i zdobyć dane do logowania do bankowości elektronicznej. Numer +48 503 208 662 należy do banku Pekao, jednak kiedy zerkniemy na stronę nieznany-numer.pl, aż 15 tysięcy użytkowników daje temu numerowi niekorzystne recenzje. Okazuje się, że oszuści maskują prawdziwy numer i kiedy dzwonią wyświetla się właśnie ten numer.

Oszuści dzwonią też z innego numeru, czyli +48 22 59 12 232. Przed tym numerem ostrzega sam Bank Pekao S.A. Co jednak ciekawe, oszuści nie zawsze podają sie za pracowników banku Pekao. Niekiedy mówią, że są z innych banków a nawet z Komisji Nadzoru Finansowego.

Bank ostrzega, że fałszywy pracownik kontaktuje się oferując np. pożyczkę na wakacje z bardzo niskim oprocentowaniem. Niemniej jednak, aby otrzymać pieniądze, wymagane jest posiadanie na koncie połowy sumy potrzebnej na ten cel.

Oszuści następnie usiłują skłonić potencjalną ofiarę do pobrania oprogramowania umożliwiającego zdalną kontrolę, co daje im możliwość opróżnienia konta ofiary. W tym celu, osoba udająca konsultanta bankowego prosi o zainstalowanie „specjalnego programu weryfikacyjnego” jako następnego etapu procesu otrzymania środków. Oczywiście ma to skłonić potencjalną ofiarę do zainstalowania programu do dostępu zdalnego. Dzięki temu oszuści przejmą kontrolę nad kontem atakowanej osoby.

Należy pamiętać, że pracownicy banku nigdy nie sugerują instalacji dodatkowych aplikacji. Dlatego konieczne jest zachowanie ostrożności i nie dawanie wiary takim podejrzanym propozycjom.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]