Nawet 10 tys. złotych miesięcznie w tych pracach sezonowych

Jak wynika z informacji Gremi Personal, osoby podejmujące się prac sezonowych mogą zarobić nawet od 7 tys. do 10 tys. złotych miesięcznie. Są to między innymi branże w turystyce, logistyce lub ogrodnictwie

Fot. Pixabay

Portal bankier.pl, powołując się na informacje agencji zatrudnienia Gremi Personal, podaje że rośnie w tym roku liczba ofert prac sezonowych. Powołując się na dane GUS można wnioskować, że w czerwcu 2022 roku było ono średnio o ok. 2,2 proc. wyższe niż w latach poprzednich, w lipcu o 2,3 proc., a w natomiast sierpniu – 2,4 proc. Najwięcej ofert to sektory turystyki, rolnictwa, ogrodnictwa, gastronomii, hotelarstwa, budownictwa czy pracy w magazynach.

Podano, że przeciętne wynagrodzenie jest niemalże identyczne jak w ciągu roku. Dla przykładu w ogrodnictwie stawki zaczynają się od 18 zł netto za godzinę, jednak można natknąć się na oferty pracy na akord. Tam zarobki mogą wynieść nawet od 7 do 10 tys. miesięcznie pod warunkiem, że wykona się pracę zgodnie z zamówieniem.

Jak wyjaśnia dyrektor departamentu rekrutacji międzynarodowych Gremi Personal Anna Dzhobolda, taka praca ma zazwyczaj krótki termin, około 2-3 miesiące. Na takie zatrudnienie decydują się zwykle młodzi ludzie – uczniowie lub studenci, często nie posiadający doświadczenia zawodowego. Dodała również, że wynagrodzenie za prace sezonowe jest mniej więcej takie, jak dla pozostałych pracowników.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]