Niedługo bezpłatne leki dla młodzieży i seniorów. Premier zapowiada termin

Jak poinformował premier projekt ustawy, przewidujący rozszerzenie kręgu osób, którym przysługuje bezpłatne zaopatrzenie w leki, o dzieci do 18 lat i o seniorów powyżej 65 lat został przyjęty przez Radę Ministrów

Fot. Pixabay

Podczas pikniku rodzinnego w miejscowości Skępe w województwie kujawsko-pomorskim premier Mateusz Morawiecki przypomniał, że partia rządząca dwa miesiące temu przedstawiła ważne, społeczne projekty, w tym program 800 plus oraz rozwiązanie darmowych leków dla seniorów oraz młodzieży poniżej 18 roku życia.

Premier oznajmił, że tym ostatnim za parę dni ma zająć się rząd, a po paru tygodniach program ten będzie wdrożony. Dodał, że zostanie on poszerzony o 4 tys. leków. W połowie czerwca minister zdrowia Adam Niedzielski w połowie czerwca informował, że projekt ustawy w tej sprawie jest już praktycznie przygotowany.

„Czekamy na decyzję o jego wejściu na posiedzeniu Rady Ministrów i jego akceptację przez rząd. Analizowaliśmy scenariusz przyjęcia tego projektu od roku 1 stycznia 2024, ale w razie czego mamy też wyliczone koszty scenariusza związanego z wprowadzeniem darmowych leków od września tego roku. Jednak data to kwestia decyzji kierownictwa PiS” wyjaśnił minister.

Niedzielski również podał, że ministerstwo chce, aby lista powiększyła się do ponad czterech tysięcy leków, czyli tej górnej granicy wszystkich medykamentów, które na ten moment są refundowane w jakimkolwiek zakresie.

Źródło: Business Insider

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]