Jarosław Kaczyński o 800+: „Ta suma zapewne znowu będzie podwyższona”

Sejm przyjął nowelizację ustalającą, że 500 plus zmieni się w 800 plus. Jarosław Kaczyński sugeruje, że świadczenie może jeszcze wzrosnąć.

Fot. Shutterstock

1 stycznia w życie wejdzie ustawa podwyższająca świadczenie 500 plus do 800 zł. W rozmowie z „Super Expressem” Jarosław Kaczyński ujawnił, że w przyszłości kwota ta najprawdopodobniej zostanie jeszcze podniesiona.

Była inflacja, zmniejszyła ona siłę nabywczą 500 plus i my to podnosimy z pewną nadwyżką od 1 stycznia 2024 r. Ta podwyżka była konieczna. Tam, gdzie jest jedno dziecko, to 500 plus może odgrywać ważną rolę, a w rodzinie gdzie jest więcej dzieci jeszcze większą. W przyszłości ta suma zapewne znowu będzie podwyższona – powiedział wicepremier i szef PiS.

Polityk stwierdził, że poziom życia za rządów jego partii się podniósł i w następnych latach ugrupowanie będzie szło dalej w tym kierunku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]