Na cmentarzach zniczy już nie zapalą. Jest zakaz

Sytuacja związana z suszą i zagrożeniem pożarowym w Europie jest bardzo trudna. W Niemczech wprowadzono zakaz palenia zniczy na cmentarzach w obawie o wybuch pożaru.

Fot. Pixabay

Ubiegłoroczna susza była uznana za najbardziej dotkliwą od 500 lat. To jednak nie koniec, bo tegoroczne lato również nie napawa optymizmem.

W Niemczech postanowiono działać i przeciwdziałać pożarom. U naszych zachodnich sąsiadów cmentarze często położone są w lasach, co dodatkowo stwarza ryzyko wystąpienia pożaru lasu. Po tym, jak zauważono nadpalone liście, zakazano zapalania zniczy na wielu niemieckich cmentarzach.

Niestety, w Polsce również sytuacja nie jest najlepsza. Rolnicy alarmują, że tegoroczna susza może być najbardziej dotkliwą od wielu lat. Ceny warzyw i owoców mogą zacząć rosnąć w zastraszającym tempie. Już teraz, specjaliści ostrzegają, że o tej porze roku warzywa i owoce są zazwyczaj tańsze, ale w tym roku nie odnotowano spadków.

Również gospodarowanie wodą w ujęciu krajowym nie jest najlepsze. Najwyższa Izba Kontroli opublikowała w 2021 roku raport w którym ujawniła, że prawie 40 proc. obszarów rolnych i leśnych w kraju jest ekstremalnie i silnie zagrożonych wystąpieniem suszy rolniczej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]