Odebrałeś podejrzane połączenie? Rozłącz się i zadzwoń pod podany przez bank numer [11.07.2023]

Bank Pekao ostrzega, by być czujnym i nie dać się nabrać oszustom. Zwiększa się liczba osób, które padły ofiarą osób, które udawały pracowników banków lub Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego czy Związku Banków Polskich. Przestępcy mogą ukryć swoje prawdziwe numery telefonów tak, że kiedy dzwonią wyświetla nam się inny numer telefonu.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Bank przestrzega, że podczas połączenia na Twoim telefonie może pojawiać się numer lub nazwa instytucji, której zwykle ufasz.

W takich sytuacjach Bank Pekao S.A. radzi zachować spokój i postępować zgodnie z zasadą „rozłącz się, odczekaj co najmniej 30 sekund”. Po tym czasie zaleca się samodzielne skontaktowanie się z bankiem lub organizacją, którą rzekomo reprezentuje dzwoniący.

W razie problemów bank udostępnił swój numer infolinii: +48 22 59 12 232.

Bank Pekao S.A. podkreśla, że należy wykazać się szczególną ostrożnością, kiedy otrzymujesz telefony dotyczące rzekomych ofert na superkonto czy niskooprocentowany kredyt. Oszuści często posługują się takimi pretekstami, aby skłonić do przekazania oszczędności na „techniczne” konto bankowe podane przez nich.

Bank wskazuje, że dokumenty przedstawiane przez oszustów mogą nie spełniać wymagań prawnych, np. brak określenia czasu trwania umowy, podstaw i procedur rozwiązania umowy czy zasad rozliczeń. Dodatkowo, często nie przewidują miejsca na Twój podpis. Mogą się na nich również pojawiać błędy gramatyczne i ortograficzne, a język dokumentu może być potoczny, a nie profesjonalny.

Zawsze miej się na baczności i nie daj się oszukać takim przestępczym praktykom.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]