Tego listu nie wolno zignorować. Grozi Wam za to kontrola Urzędu Skarbowego

Urzędy Skarbowy wysyłają pisma do niektórych osób. Nazywa je „listami behawioralnymi”. Jeżeli dostaniesz taki list, powinieneś natychmiast zareagować.

Fot. Pixabay

Urzędy Skarbowe wysyłają listy do podatników z informacją, że wiedzą o tym, że adresaci prowadzą działalność na czarno i nie odprowadzają od niej podatków. Urząd apeluje, by wywiązywać się z obowiązków i prosi o odpowiedź na otrzymane pismo. Osoby, które otrzymały takie pismo powinny zareagować na nie natychmiast odnosząc się do zarzutów i wyjaśniając całą sytuację. Brak odpowiedzi może skutkować kontrolą, a trzeba pamiętać, że niewywiązywanie się z obowiązku podatkowego wiąże się z przykrymi konsekwencjami.

Skąd Urząd Skarbowy wie o działalności? Sam się „pochwaliłeś”

Jak informuje „Rzeczpospolita” Urząd Skarbowy monitoruje działalność w internecie przeglądając portale społecznościowe oraz aukcje internetowe. Wystarczy następnie zobaczyć czy dane podane dane zgadzają się z rejestrem firm. Jeżeli tak, nie ma problemu. Jeżeli nie, sprawdza się dalej.

Niedługo Fiskus będzie miał ułatwione zadanie, ponieważ w życie weszła ustawa zobowiązująca portale e-commerce, jak Allegro, Vinted czy OLX, do przesyłania informacji na temat podatników, którzy dużo sprzedają. Jak dużo? Jeżeli suma rocznych transakcji sięgnie 2 tys. euro lub przeprowadzono ich przynajmniej 30, platforma zacznie zbierać o Tobie informacje. Pierwsze wyniki tych działań powinniśmy obserwować na początku przyszłego roku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]