5 tys. zł dla małżeństw. Ważny sygnał z rządu

Elżbieta Rafalska, była minister rodziny w czasach, kiedy wprowadzano 500 plus, popiera kolejne świadczenie socjalne. Jest więc możliwe, że rząd również je poprze i zostanie wprowadzone.

Fot. Kraków w Pigułce

Polityk w rozmowie z „Faktem” powiedziała, że ważna jest trwałość związków małżeńskich i że popiera tego typu propozycje.

Senat zajmuje się obywatelskim projektem ustawy, który zakłada wsparcie małżeństw z długim stażem jednorazową kwotą co najmniej 5 tys. zł. Za przeżycie wspólnie 55 lat wsparcie wynosiłoby 5,5 tys. zł, dla 60, 6 tys. zł itd.

To ważne, by pokazać, jak ważna jest trwałość związków małżeńskich, jak ważne jest to dla dzieci, które są wychowywane w tej rodzinie, wbrew lansowanym ideologiom. Mamy coraz więcej wolnych związków. Więc być może warto dowartościować małżeństwa, które mają taki długi staż małżeński – powiedziała Elżbieta Rafalska dla „Faktu”.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]