Nie dla palenia – Znajdź miejsca, gdzie jest zabronione palić w Polsce [12.07.2023]

Firma Marlboro ogłosiła zakończenie produkcji papierosów, co wskazuje na świadomość liderów branży, że otaczająca ich rzeczywistość ewoluuje. Jeden z krajów jest pionierem w wprowadzaniu zakazu handlu i konsumpcji wyrobów tytoniowych, a niektóre sieci detaliczne dobrowolnie rezygnują z oferowania tych produktów w różnych regionach świata. W Polsce również planowane są ograniczenia.

Fot. Pixabay

Zakaz sprzedaży papierosów wejdzie w życie w Holandii od 1 lipca 2024 roku, co spowoduje zamknięcie około 6,5 tysiąca sklepów tytoniowych. Stopniowo zakaz będzie obowiązywał na terenie całej Holandii.

W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, istnieją ograniczenia dotyczące miejsc, w których można palić tytoń. Oto niektóre z zakazów palenia obowiązujących w Polsce:

  1. Miejsca publiczne zamknięte: W restauracjach, barach, kawiarniach, centrach handlowych, placówkach edukacyjnych i miejscach pracy zazwyczaj obowiązuje zakaz palenia.
  2. Komunikacja publiczna: Palenie jest zabronione w środkach transportu publicznego, takich jak autobusy, pociągi, tramwaje, taksówki, oraz na dworcach i przystankach.
  3. Placówki ochrony zdrowia: W szpitalach, przychodniach i innych placówkach opieki zdrowotnej palenie jest zabronione.
  4. Placówki edukacyjne: W szkołach, uniwersytetach i innych placówkach edukacyjnych palenie jest niedozwolone.
  5. Place zabaw i parki: W wielu miejscach przeznaczonych dla dzieci, takich jak place zabaw, obowiązuje zakaz palenia.
  6. Stadiony i obiekty sportowe: Palenie jest zazwyczaj zabronione na stadionach, w halach sportowych i innych obiektach, gdzie odbywają się imprezy sportowe.

Dodatkowo często istnieją ograniczenia dotyczące palenia w pobliżu wejść do budynków publicznych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]