Uwaga! Nowa lista chorób do zgłoszenia inspekcji sanitarnej [12.07.2023]

Nowe przepisy dotyczące zakażeń i chorób zakaźnych, które mają obowiązek być zgłaszane do lokalnej inspekcji sanitarnej, zostały 10 lipca, zatwierdzone przez ministra zdrowia.

Fot. Pixabay

Rozporządzenie zawiera informacje o różnych chorobach, takich jak błonica, cholera, dur brzuszny, dury rzekome A, B i C oraz ostre nagminne porażenie dziecięce, które muszą być zgłaszane do inspekcji sanitarnej. Dodatkowo, wyniki leczenia tych chorób muszą być również zgłaszane.

Zgodnie z informacjami na portalu rynekzdrowia.pl, nowe regulacje oznaczają, że Państwowa Inspekcja Sanitarna zostanie powiadomiona o wynikach leczenia lub o tym, czy osoba, która przebyła chorobę, jest już wolna od nosicielstwa. Osoby, które były leczone lub podejrzewane o te choroby, będą musiały dostarczyć te informacje.

Te kroki są podjęte w celu zapewnienia indywidualnego nadzoru epidemiologicznego nad tymi pacjentami, a także w razie potrzeby oferowania szczepień ochronnych osobom w ich najbliższym otoczeniu.

Rozporządzenie wejdzie w życie 14 dni po dniu ogłoszenia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]