Wzrost niezadowolenia klientów banku: 10 złotych za wypłatę to zbyt wiele? [12.07.2023

PKO BP, od 1 czerwca, wdrożyło nowe taryfy cenowe. Sugerujemy zapoznanie się z nimi, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek po zalogowaniu się na konto.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Banki tłumaczą, że wzrost opłat jest niezbędny ze względu na rosnące koszty prowadzenia działalności, takie jak inwestycje w technologię, zwiększone wydatki na bezpieczeństwo i zatrudnienie pracowników, a także konieczność wprowadzenia nowych rozwiązań. Jednak klienci banków nie zgadzają się z tymi argumentami, uważając, że w erze cyfryzacji koszty obsługi powinny raczej maleć niż rosnąć.

Jakie zmiany zostały wprowadzone?

Pierwszą zmianą było zredukowanie kilku rodzajów kont, które zostały przekształcone w PKO Konto za Zero. Nazwa sugeruje, że konto to jest wolne od opłat, pod warunkiem dokonania co najmniej pięciu transakcji kartą lub przez BLIK. W przeciwnym przypadku, opłata za kartę wyniesie 10 zł.

Koszt autoryzacji przelewów za pomocą karty kodów również wzrósł o 0,50 gr, podobnie jak opłata za wypłatę gotówki z bankomatów. Wypłaty z bankomatów PKO BP pozostają bezpłatne, jednak za korzystanie z bankomatów innych banków trzeba zapłacić 10 zł.

To samo dotyczy wpłat i wypłat w oddziałach banku. Pierwsza operacja jest bezpłatna, ale każda kolejna będzie wiązać się z opłatą w wysokości 10 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]