Nawet 8 tys. złotych dla małżeństw. Była minister rodziny komentuje takie świadczenie

Kiedy wprowadzono program 500+ ministrem rodziny była Elżbieta Rafalska. Teraz popiera ona kolejne świadczenie, która tłumaczy jak ważna jest trwałość związków małżeńskich

Fot. Pixabay

Obecnie Senat zajmuje się projektem ustawy przewidującym jednorazową wypłatę świadczenia dla małżeństw z długim stażem, co najmniej 50- letnim. Małżonkowie mieliby otrzymać świadczenie w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Projekt jednak zakłada, że im wyższy byłby staż małżeński, tym wyższa byłaby kwota świadczenia.

Zatem przy 60-letnim stażu kwota wzrosłaby do 6 tys. złotych, a po 65 latach małżeństwa, wynosiłaby już 6,5 tys. złotych. Analogicznie, małżonkowie po 75 latach wspólnego życia otrzymaliby 7,5 tys. złotych. Takie rozwiązanie popiera Elżbieta Rafalska, która była twarzą programu 500+, w roku jego wprowadzenia, czuli w 2016. Uważa ona, że zjawisko długoletnich małżeństw niedługo będzie rzadkością, dlatego „należy je docenić”. Dodaje, że istotne jest pokazanie jak ważna jest trwałość związków małżeńskich, jak ważne jest to dla dzieci, które są wychowywane w tej rodzinie, „wbrew lansowanym ideologiom”.

„Mamy coraz więcej wolnych związków. Więc być może warto dowartościować małżeństwa, które mają taki długi staż małżeński” – oznajmiła Rafalska dla „Faktu”. Senator PiS, Robert Mamątow wyjasnia również, że przyznanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to zdecydowanie za mało i małżonkowie zasługują na taką formę docenienia.

Źródło: money.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]