Ostrzeżenie: Uważajcie na ten numer telefonu! To nie jest bank! [13.07.2023]

Ten numer telefonu, +48503208662, jest często kojarzony z ofertami pożyczek od Banku Pekao S.A. Niemal 15 tysięcy użytkowników oceniło ten numer negatywnie.

Fot. Shutterstock

Niemniej jednak, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzwoniący oszuści podszywają się pod bank, fałszując identyfikator dzwoniącego. Działanie takie ma na celu wyłudzenie danych osobowych i finansowych od potencjalnych ofiar.

Według informacji udostępnionych na stronie nieznany-numer.pl oraz w serwisie Telepolis, oszuści, podszywając się pod konsultanta banku, oferują pożyczki na wakacje o niemal zerowym oprocentowaniu. Jednakże, istnieje warunek, że osoba zainteresowana musi posiadać już pewną sumę pieniędzy na koncie bankowym, która stanowiłaby połowę kosztów wakacji.

Oszuści próbują następnie namówić swoją potencjalną ofiarę do zainstalowania programu do kontroli zdalnej na swoim urządzeniu. Mając dostęp do takiego programu, oszuści mogą w łatwy sposób opróżnić konto bankowe ofiary. Ten etap następuje, gdy fałszywy konsultant stawia wymóg zainstalowania „specjalnego programu weryfikacyjnego” jako kolejnego kroku w uzyskaniu pożyczki.

Należy pamiętać, że prawdziwy pracownik banku nigdy nie proponuje instalowania dodatkowych aplikacji, zwłaszcza tych służących do kontroli zdalnej. Jeśli otrzymasz podejrzany telefon oferujący pożyczkę lub żądający instalacji jakiegokolwiek programu, należy być ostrożnym i nigdy nie udostępniać poufnych informacji osobistych ani bankowych przez telefon.

W przypadku wątpliwości zawsze najlepiej skontaktować się z bankiem bezpośrednio poprzez oficjalny numer kontaktowy, który można znaleźć na ich oficjalnej stronie internetowej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]