Podwyżki opłat bankowych dla klientów. Przegląd usług, które podrożały [13.07.2023]

PKO BP nie jest jedynym bankiem, który podniósł opłaty. Większość banków wprowadziła lub planuje wprowadzić zmiany w swoich cennikach. Każdy bank podnosi inne opłaty. Zauważalne są wzrosty opłat za karty, wypłaty z bankomatów oraz wpłaty i wypłaty w oddziałach.

Fot. Kraków w Pigułce

Dotychczas PKO BP oferował różne opcje kont, jednak w wyniku ostatnich zmian wiele z nich zostało ograniczonych lub zamienionych na jedno PKO Konto za Zero. Jak sama nazwa wskazuje, to konto nie obciąża klienta żadnymi opłatami, pod warunkiem że dokona minimum pięciu transakcji kartą lub za pomocą BLIK-a. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, opłata za kartę wyniesie 10 zł.

Ponadto, koszty zatwierdzania przelewów za pomocą karty kodów wzrosły o 50 groszy, a opłaty za korzystanie z bankomatów również zostały podwyższone. Wypłaty z bankomatów PKO BP są bezpłatne, ale jeśli skorzystasz z bankomatu innego banku lub z sieci bankomatowej, zapłacisz 10 zł. Jeśli nie mieszkasz w pobliżu bankomatów PKO BP, wypłata gotówki może okazać się kosztowna.

Jeśli chodzi o wpłaty i wypłaty w oddziałach PKO BP, pierwsza taka transakcja jest bezpłatna, ale każda kolejna obciążona zostanie opłatą w wysokości 10 zł.

Nie tylko PKO BP – BOŚ Bank również sięga do kieszeni klientów

Inne instytucje finansowe również zdecydowały się podnieść opłaty, w tym BOŚ Bank. Opłata za prowadzenie konta w BOŚ Banku teraz wynosi 9 zł, wzrastając z 6 zł. Można jej uniknąć, wpłacając na konto co najmniej 1500 zł, co stanowi wzrost w porównaniu do poprzednich 1000 zł. Opłata za kartę wzrosła o 1 zł, a karta z indywidualnym zdjęciem podrożała z 10 zł do 15 zł. Opłaty za realizację przelewów w oddziałach banku również wzrosły z 6 zł do 8 zł.

BNP Paribas również podnosi opłaty

BNP Paribas to kolejny bank, który zdecydował się na zwiększenie kosztów. Opłaty za karty płatnicze wzrosły o kilka złotych i teraz zależą od określonych warunków, podobnie jak w PKO BP. Opłaty za korzystanie z bankomatów sieci Euronet oraz za granicą również zostały podniesione. Najważniejszą zmianą jest zwiększenie opłat za wpłaty i wypłaty w oddziałach banku z 10 zł do 12 zł.

Więcej banków zapowiada podwyżki. Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na decyzję banków o podnoszeniu opłat, w tym koszty operacyjne, regulacje, postęp technologiczny, dynamika rynkowa i inflacja.

Na podstawie reakcji klientów można stwierdzić, że nie są oni entuzjastycznie nastawieni do tych zmian, szczególnie w kontekście niskich stóp procentowych lokat długoterminowych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]