Polacy otrzymają bony o wartości 2500 zł bez uwzględnienia kryterium dochodowego [13.07.2023]

Rząd przedstawił szczegóły nowego prawodawstwa mającego na celu stymulację rozwijania umiejętności cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli. Na mocy tej ustawy, uczniowie klasy czwartej będą kwalifikować się do otrzymania laptopów bezpłatnie, podczas gdy nauczyciele będą uprawnieni do otrzymania bonów na zakup sprzętu.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Oznacza to, że nauczyciele pracujący w publicznych instytucjach edukacyjnych będą mogli otrzymać bony o wartości 2500 zł brutto przeznaczone na zakup laptopów. Będą mogli wybierać sprzęt, który spełnia wymogi Ministerstwa Edukacji, a także dodać własne środki, jeśli chcą zakupić model o wyższych specyfikacjach.

Rozdysponowanie bonów będzie realizowane w etapach, a kryteria kwalifikacji zostaną określone przez Ministerstwo Edukacji.

Nauczyciele klas czwartych będą pierwszymi, którzy skorzystają z tej inicjatywy. Aby otrzymać bon, nauczyciele będą musieli złożyć wniosek za pośrednictwem platformy online, która będzie dostępna za pośrednictwem departamentu odpowiedzialnego za digitalizację.

Nauczyciele będą mogli ubiegać się o bon co pięć lat. Zakupiony sprzęt będzie objęty trzyletnią gwarancją, podczas której nie można go sprzedać.

Nie będzie możliwości zamiany bonu na gotówkę.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]