Uważaj na Kody QR na Parkomatach w Krakowie: Nowy Rodzaj Oszustwa

Jesteś turystą lub mieszkańcem Krakowa i chcesz zapłacić za parkowanie? Musisz uważać na nowy rodzaj oszustwa, który niestety zdobył popularność w tym urokliwym mieście. Ktoś celowo nakleja na parkomatach naklejki z kodem QR. Zaskakujące, ale jeśli dokonasz płatności za pośrednictwem tego kodu, nie zapłacisz za parkowanie – stracisz pieniądze.

Fot. Kraków w Pigułce

Naklejki z kodami QR na parkomatach zaczęły się pojawiać na niektórych krakowskich ulicach. Są one umieszczone w taki sposób, aby wyglądały jak część oficjalnej infrastruktury parkomatu. Te naklejki przekierowują do strony płatności, która wydaje się autentyczna, ale w rzeczywistości jest to strona stworzona przez oszustów, mających na celu kradzież Twoich pieniędzy.

To oszustwo jest na tyle poważne, że przyciągnęło już uwagę lokalnej policji. Śledztwo jest obecnie prowadzone w celu zidentyfikowania i schwytania osób odpowiedzialnych za to działanie.

Pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w Krakowie (ZDMK) zostali powiadomieni o sytuacji i pracują nad usunięciem tych naklejek. Jednak przed ich usunięciem, muszą one zostać zabezpieczone przez policję jako dowody w prowadzonym śledztwie. Dlatego, jeśli napotkasz na taką naklejkę, jest bardzo ważne, abyś jej nie usuwał.

ZDMK prosi o zgłaszanie takich incydentów pod numerami: 12 616 71 77 lub 12 616 75 55. Każde zgłoszenie pomoże w prowadzeniu śledztwa i zapobieganiu dalszym przypadkom oszustwa.

Jako środek ostrożności, nie skanuj kodów QR umieszczonych na parkomatach! Zamiast tego, korzystaj z oficjalnych metod płatności za parkowanie, takich jak gotówka, karta lub oficjalna aplikacja miejska.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]