Wiadomości od nadawcy „000”. Lepiej na nie uważać!

Większość z nas otrzymała przynajmniej raz podejrzanego SMS albo maila z linkiem, w którym oszuści podszywają się pod znane marki czy serwisy internetowe. Tym razem SMS pochodzą od tajemniczego nadawcy

Fot. Pixabay

Wiadomości, w których oszuści podszywają się pod OLX nie są niczym nowym, jednak tym razem cyberprzestępcom prawdopodobnie kończą się pomysły na metody swoich ataków. Teraz SMSy zawierają tajemniczy ciąg „000”, którym podpisuje się nadawca. Prawdopodobnie ma to na celu zwiększenie zainteresowania potencjalnej ofiary.

Schemat jest taki sam jak w wielu poprzednich oszustwach. Odbiorca jest zachęcany do kliknięcia w spreparowane łącze, które przenosi go na spreparowaną stronę, gdzie wyłudzane są dane karty płatniczej lub logowania do bankowości. Jeżeli podamy nasze dane na takiej stronie, bardzo szybko możemy stracić oszczędności z konta bankowego.

Również i w tym przypadku najważniejsze jest aby nie klikać w podejrzane linki oraz nie wprowadzać swoich danych na niesprawdzonych stronach internetowych. Trzeba być tutaj bardzo czujnym, ponieważ fałszywe strony mogą do złudzenia przypominać te autentyczne. Wiadomości od nieznanych i nietypowych numerów warto od razu kasować.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]