Nadciąga fala tropikalnych upałów. Polska jednym z najbardziej zagrożonych krajów Europy

Jak informuje Europejska Agencja Kosmiczna, Włochy, Hiszpania, Francja, Niemcy i Polska stoją w obliczu poważnej fali upałów. Najgorzej będzie na Sycylii i Sardynii, gdzie temperatury mogą wzrosnąć aż do 48 stopni C. 

Fot. Shutterstock

Mordercze upały nawiedzą część krajów Europy, a wszystko za sprawą antycyklonu o nazwie Cerberus. Najgoręcej będzie we Włoszech, gdzie temperatury przekroczą 40 stopni C., a na Sycylii i Sardynii przewiduje się nawet 47-48 stopni C. Jak informuje portal wp.pl, rekordowe temperatury w historii Europy miały miejsce 11 sierpnia 2021 roku we Floridii, mieście w sycylijskiej prowincji Syrakuzy. Wtedy to zarejestrowano temperaturę 48,8°C.

Szacuje się, że w środkowej i południowej części Włoch upały utrzymają się przez około dwa tygodnie. Ostrzeżenia pogodowe dotyczą również Wysp Kanaryjskich, Cypru oraz Grecji. W Grecji na weekend spodziewa się temperatur w przedziale 43-44 stopnie C. Upały dotkną również Francję, Niemcy oraz Polskę, gdzie w weekend najwyższa temperatura może osiągną nawet 37 stopni C.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]