W weekend czeka nas istne piekło! IMGW wydaje alerty

Synoptycy informują o tropikalnych upałach, na które muszą przygotować się Polacy. W weekend termometry pokażą rekordowe temperatury sięgające nawet 36 stopni!

Fot. Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed morderczymi upałami w weekend, będzie powyżej 30 stopni C. Zpołudniowego zachodu zacznie napływać gorące i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie będzie spadać. Niemal w całym kraju będą obowiązywać ostrzeżenia drugiego stopnia, od godziny 12:00 w sobotę, do godziny 20:00 w niedzielę.

SOBOTA

 • Pogoda dla województw zachodniopomorskiego i pomorskiego: małe i umiarkowane zachmurzenie, lokalnie możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od 29°C do 31°C, w rejonie Półwyspu Helskiego około 27°C. Najgoręcej będzie w Szczecinie, około 33 stopni C., w Koszalinie temperatura nieco mniejsza bo 32 stopnie, a w Gdańsku wyniesie 30 stopni.
 • Pogoda dla województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego: zachmurzenie będzie małe, temperatura maksymalna od 27°C na północnym wschodzie do 32°C na południowym zachodzie. Najgoręcej w Olsztynie, bo 31 stopni C., w Białymstoku 29 stopni a w Suwałkach – 27 stopni.
 • Pogoda dla województw wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego: szykuje się małe i umiarkowane zachmurzenie, a temperatura będzie oscylować między 31 a 35 stopni. Najgoręcej w Zielonej Górze, bo aż 35 stopni C. W Bydgoszczy, Toruniu i Poznaniu termometry pokażą 33 stopnie C.
 • Pogoda dla województw mazowieckiego, łódzkiego oraz lubelskiego: zachmurzenie małe, na Lubelszczyźnie temperatura maksymalna wyniesie 28 stopni C., w Łodzi można spodziewać się 31 stopni, a w stolicy 33 stopni C.
 • Pogoda dla województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego: zachmurzenie małe lub zerowe, maksymalna temperatura wyniesie 34 stopnie C, w Legnicy, natomiast we Wrocławiu i Opolu – 33 stopnie. Z kolei w Częstochowie i Katowicach termometry pokażą 31 stopni.
 • Pogoda dla województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego: zachmurzenie małe, temperatura maksymalna od 27°C do 31°C, w rejonach podgórskich od 25°C do 28°C, wysoko w Beskidach od 18°C do 21°C, na szczytach Tatr około 16°C. W Krakowie temperatura wyniesie 30 stopni, a mieszkańcy Kielc i Rzeszowa na termometrach zobaczą 29 stopni C. Najchłodniej będzie w Zakopanym, bo 25 stopni.

NIEDZIELA

 • Pogoda dla województw zachodniopomorskiego i pomorskiego: zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Temperatura maksymalna od 26°C do 29°C, nad morzem od 22°C do 25°C. W Szczecinie termometry pokażą 29 stopni, w Gdańsku 28 stopni, a w Koszalinie 27 stopni C.
 • Pogoda dla województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego: również w tym regionie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, z przelotnymi opadami deszczu i możliwymi lokalnymi burzami. W Suwałkach będzie 32 stopnie, a w Białymstoku 33 stopni. Najgoręcej w Olsztynie, bo 35 stopni.
 • Pogoda dla województw wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego: umiarkowane i duże zachmurzenie, lokalnie spadnie deszcz, a na Kujawach możliwe będą burze. Temperatura maksymalna od 28°C do 31°C. 30 stopni pokażą termometry w Poznaniu, Kaliszu, Toruniu i Bydgoszczy.
 • Pogoda dla województw mazowieckiego, łódzkiego oraz lubelskiego: zachmurzenie umiarkowane i duże, natomiast Lubelszczyźnie będzie pogodnie. Na Mazowszu przelotne opady deszczu i lokalne burze. Najgoręcej będzie w Warszawie, bo aż 36 stopni C., w Łodzi 33 stopnie, a w Lublinie 31 stopni C.
 • Pogoda dla województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego: umiarkowane i duże zachmurzenie, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie spadnie grad. Mieszkańcy Częstochowy i Katowic odczują 32 stopnie C., we Wrocławiu i Legnicy – 31 stopni, a w Opolu – 30 stopni C.
 • Pogoda dla województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego: umiarkowane zachmurzenie, w godzinach wieczornych możliwe duże. Temperatura maksymalna od 30°C do 32°C, w rejonach podgórskich od 28°C do 30°C. W Krakowie, Kielcach i Rzeszowie termometry pokażą 32 stopnie C., a w Zakopanym 28 stopni.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]