Weekendowe prace serwisowe. Klientów tych banków czekają utrudnienia

W najbliższych dniach sześć banków przewidziało prace serwisowe. Klienci z tego powodu muszą przygotować się na utrudnienia w dostępie do niektórych usług lub aplikacji

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Jak co tydzień, w poszczególnych bankach zaplanowane są prace serwisowe, w związku z którymi mogą wystąpić utrudnienia i ograniczenia w dostępie do niektórych usług. W ten weekend przerwy techniczne ogłosiły Bank Pekao, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, VeloBank oraz Bank Pocztowy.

  • Bank Pekao: w godzinach nocnych z niedzieli na poniedziałek (16/17 lipca), od godziny 3:00 do 6:00, nie będzie możliwości skorzystania z Blika w aplikacji PeoPay oraz doładowania telefonu w serwisie Pekao24 i aplikacji PeoPay. Mogą też wystąpić trudności w korzystaniu z kart debetowych Banku Pekao.
  • Santander Bank Polska: od godziny 23:00 w piątek (14 lipca) do 9:30 w sobotę (15 lipca) klienci nie będą mogli skorzystać z funkcji Blik, Przelew24, Kantor Santander oraz z przelewów natychmiastowych. W sobotę między godzinami 6:30 a 9:30 nie będzie też można zalogować się do bankowości internetowej ani aplikacji mobilnej. Karty i bankomaty będą w tym czasie działać.
  • ING Bank Śląski: w nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 0:00 – 5:300 nie będzie możliwości płatności kartami w internecie z 3DSecure, aktywowania kart, zmieniania limitów transakcyjnych i nadawania kodów PIN. Klienci nie będą także mogli zrobić przelewu z rachunku karty kredytowej oraz realizować operacji na kartach w bankowości elektronicznej. Przedstawiciele banku radzą aby przelewy oraz płatności zrobić poza godzinami prac serwisowych, a w celu zastrzeżenia karty można zadzwonić na infolinię +48 32 357 00 12. Dodatkowo w nocy z niedzieli na poniedziałek, od godziny 0:00 do 1:00 mogą wystąpić problemy z realizacją transakcji w bankomatach i we wpłatomatach sieci ING/Planet Cash.
  • mBank: w godzinach 2:30 – 8:30 z soboty na niedzielę, nie będzie można płacić kartą i wypłacać gotówki z bankomatu. Dodano, że za zakupy online nie będzie możliwości zapłacenia w godzinach 2:30-10:00, oraz zalogowania się na konto internetowe oraz w aplikacji mobilnej.
  • VeloBank: od 23:50 w sobotę do 6:00 w niedzielę nie będzie możliwości skorzystania z Blika oraz zalogowania się do bankowości internetowej i mobilnej. Utrudnione mogą być także płatności online kartą.
  • Bank Pocztowy: od godziny 3:00 w sobotę do 8:00 w niedzielę przewidziano prace administracyjne. W związku z tym mogą wystąpić trudności dotyczące funkcjonowania kart. Wystąpi brak możliwości pobrania danych karty w bankowości elektronicznej, w tym kodu CVC2, a także wykonywania transakcji internetowych z wykorzystaniem usługi 3D Secure. Ponadto w poniedziałek, pomiędzy godziną 6:15 a 7:15 nie będzie możliwe korzystanie z Blika, a dokładnie o płatności kodem w terminalach płatniczych (POS) i internecie oraz wypłat gotówki z bankomatów z użyciem kodu blik.

Źródło: tvn24.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]