Wysokie opłaty za wypłatę z bankomatu. Klienci nie są zadowoleni [14.07.2023]

PKO BP, od 1 czerwca, wprowadził nowe taryfy, które zaleca się klientom dokładnie przejrzeć, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek po zalogowaniu się do ich konta.

Fot. Kraków w Pigułce

Banki tłumaczą, że wzrost opłat jest niezbędny ze względu na rosnące koszty działalności, takie jak inwestycje w technologię, zwiększone środki na zapewnienie bezpieczeństwa, wyższe koszty zatrudnienia pracowników oraz konieczność wprowadzenia nowych rozwiązań. Mimo to, klienci banków nie zgadzają się z tymi argumentami, uważając, że w dobie cyfryzacji koszty obsługi powinny raczej maleć, a nie wzrastać.

Jakie zmiany zaszły?

Na początku istniało kilka różnych rodzajów kont. Teraz niektóre z nich zostały zredukowane i przekształcone w PKO Konto za Zero. Nazwa tego konta sugeruje, że nie wiąże się z żadnymi opłatami, pod warunkiem dokonania co najmniej pięciu transakcji kartą lub za pomocą BLIK. W przeciwnym przypadku opłata za kartę wynosi 10 zł.

Ceny za autoryzowanie przelewów za pomocą kart kodowych wzrosły o 0,50 gr, podobnie jak opłaty za wypłatę gotówki z bankomatów. Wypłaty z bankomatów PKO BP nadal są bezpłatne, ale za korzystanie z bankomatów innych banków klient będzie musiał zapłacić 10 zł.

To samo dotyczy wpłat i wypłat w oddziałach banku. Pierwsza tego typu operacja jest bezpłatna, jednak każda kolejna będzie podlegać opłacie w wysokości 10 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]