Animal Rescue Poland apeluje. Tych tragedii można uniknąć!

W dniu dzisiejszym temperatury w większości rejonów kraju przekraczają 30 stopni Celsjusza. Jak ukazuje eksperyment Animal Rescue Poland, auto pozostawione na słońcu nagrzewa się nawet do 60 stopni!

Fot. Pixabay

Podczas upałów właściciele psów powinni być szczególnie ostrożni, jeśli chodzi o swoich podopiecznych. Wystawienie psa na słońce może być dla niego niezwykle niebezpieczne i skończyć się udarem. Szczególny problem mają mieszkańcy miast, gdzie dominują drogi i chodniki pokryte asfaltem, dlatego należy bardzo uważać wychodząc z psem na spacer. Ponadto na podwórku pies powinien mieć zapewnione zacienione miejsce i ciągły dostęp do świeżej wody.

Dawid Fabjański z Animal Rescue Poland apeluje, aby na spacery z czworonogami wychodzić wcześnie rano oraz około godziny 14-15:00, kiedy słońce nie jest aż tak ostre. Trzeba również pamiętać, by nie zostawiać psa, gdy idziemy do pracy, w szczelnym mieszkaniu tylko, żeby okno zawsze było uchylone, aby zachowana była cyrkulacja powietrza.

„Na miejsce spacerów powinno wybierać się skrawki zieleni, parki czy plaże – tak, by pies nie musiał chodzić po asfaltowej nawierzchni. – Możemy mówić o oparzeniach poduszek na łapach, co może skończyć się potrzebą zabiegów chirurgicznych, a czasem nawet amputacją. To raz są koszty, a dwa cierpnie psa” doradził Fabjański.

Natomiast pod żadnym pozorem nie można psa pozostawiać w aucie gdyż może skończyć się to tragicznie. Oczywiście dotyczy to innych zwierząt ale również dzieci! Animal Rescue Poland przeprowadziło eksperyment, z których wynikało, że w ciągu godziny zamknięte auto może nagrzać się do ponad 60 stopni C., a więc zamienia się w istny piekarnik. Zwierzę lub dziecko pozostawione w nagrzanym pojeździe przechodzi prawdziwe cierpienie. Takie działania mogą, zgodnie z polskim prawem, zostać ukarane. Dodatkowo do psa zamkniętego w aucie funkcjonariusze mogą dostać się poprzez wybicie okien w samochodzie.

Źródło: polsatnews.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]