Bez dymu i zapachu tytoniu – Lokalizacje objęte kompletnym zakazem palenia w Polsce [15.07.2023]

Firma Marlboro poinformowała o zaprzestaniu produkcji papierosów, co wskazuje na to, że liderzy branży dostrzegają zmieniającą się rzeczywistość. Jeden z krajów wprowadza zakaz handlu i konsumpcji wyrobów tytoniowych, a niektóre sieci detaliczne dobrowolnie rezygnują z oferowania tych produktów w różnych częściach świata. W Polsce również planuje się wprowadzenie ograniczeń.

Fot. Shutterstock

Na przykładzie Holandii, gdzie zakaz handlu papierosami wejdzie w życie od 1 lipca 2024 roku, można zobaczyć, że tysiące sklepów przestanie sprzedawać tytoń, a zakaz stopniowo obejmie cały kraj.

W Polsce obowiązują pewne ograniczenia dotyczące palenia. Zakazy palenia w Polsce dotyczą:

  1. Miejsc publicznych zamkniętych: W restauracjach, barach, kawiarniach, centrach handlowych, placówkach edukacyjnych i miejscach pracy zazwyczaj obowiązuje zakaz palenia.
  2. Komunikacji publicznej: W autobusach, pociągach, tramwajach, taksówkach oraz na dworcach i przystankach palenie jest zabronione.
  3. Placówek ochrony zdrowia: W szpitalach, przychodniach i innych placówkach ochrony zdrowia palenie jest zabronione.
  4. Placówek edukacyjnych: W szkołach, na uniwersytetach i innych placówkach edukacyjnych nie wolno palić.
  5. Placówkach rekreacyjnych i parkach: W wielu miejscach przeznaczonych dla dzieci, takich jak place zabaw i parki, również obowiązuje zakaz palenia.
  6. Stadionów i obiektów sportowych: Na stadionach, w halach sportowych i innych miejscach, gdzie odbywają się imprezy sportowe, zazwyczaj nie wolno palić.
  7. W pobliżu wejść do budynków publicznych: Często istnieją również ograniczenia dotyczące palenia w pobliżu wejść do budynków użyteczności publicznej.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]