Co z laptopami dla uczniów i bonami dla nauczycieli? Prezydent zadecydował

Jak poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta RP w oficjalnym komunikacie, Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli

Fot. Pixabay

Ustawa o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, przewiduje wyposażenie w laptopy uczniów klas IV szkół podstawowych publicznych i niepublicznych, począwszy od roku szkolnego 2023/2024. Organem do udzielania takiego wsparcia będzie minister właściwy do spraw informatyzacji.

Za jego poleceniem dokonywany będzie zakup sprzętów, które przekazywane będą rodzicom uczniów za pośrednictwem organu prowadzącego szkołę na podstawie umowy przekazującej laptop na własność albo umowy użyczenia, zgodnie z wolą rodziców.

W przypadku, w którym rodzice odmówią przyjęcia laptopa na własność, wówczas właścicielem laptopa staje się organ prowadzący szkołę, który przekazuje go uczniowi. Jeżeli chodzi o nauczycieli to wsparcie dla nich ma polegać na jednorazowym przekazaniu bonów na zakup laptopa albo laptopa przeglądarkowego. Wysokość takiego bonu wyniesie 2500 złotych, a wykorzystać go można do 31 grudnia 2025 roku.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]