Po zachodzie słońca upał nie odpuści. Szykujmy się na tropikalną noc

Ten weekend jak dotąd będzie najgorętszy w tym roku. Temperatury sięgną nawet 36 stopni Celsjusza. IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia dla niemal całej Polski. W nocy będzie także gorąco

Fot. Pixabay

Synoptycy z IMGW na sobotę i niedzielę prognozują nadejście fali rekordowych upałów, a temperatury pokażą najwyższe w tym roku odczyty. W sobotę w większości rejonów kraju temperatura oscyluje pomiędzy 30 a 35 stopni Celsjusza. Chłodniej jest nad morzem, gdyż tam termometry pokazują pomiędzy 27 a 29 stopni. Alerty IMGW wyznaczono dla większości województw, nie obowiązują jedynie dla województw pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz dużych części podlaskiego i lubelskiego.

Niestety w nocy upał nam nie odpuści. W wielu województwach, głównie na zachodzie, nastąpi noc tropikalna, w której temperatura nie spadnie poniżej 20 st. C. Najchłodniejsza noc będzie w rejonach podgórskich Karpat oraz na Suwalszczyźnie, gdzie termometry pokażą 15- 16 st. C.

W niedzielę gorące powietrze przesunie się na wschód kraju. W centrum i na północnym zachodzie będzie najgoręcej, bo aż 35-36 stopni C. Lokalnie również mogą pojawić się burze. Natomiast w zachodnich rejonach Polski ulewne deszcze i gwałtowne burze obniżą nieco temperaturę, ale wciąż będzie bardzo gorąco: od 27 do 29 st. C, a nawet 30 stopni. Przez dużą wilgotność, w niektórych częściach kraju zrobi się parno i duszno, zatem powinny uważać na siebie zwłaszcza osoby starsze i przewlekle chorzy.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]