Urząd Skarbowy rozsyła listy do obywateli. Konieczna natychmiastowa reakcja! [15.07.2023]

Urząd Skarbowy rozsyła pisma do wybranych osób, określając je jako „listy behawioralne”. W przypadku otrzymania takiego listu, należy niezwłocznie zareagować.

Fot. Kraków w Pigułce

Urzędy Skarbowe przesyłają listy do podatników, informując ich, że mają świadomość, iż prowadzą nielegalną działalność, unikając płacenia podatków. Urząd apeluje o przestrzeganie obowiązków podatkowych i prosi o odpowiedź na otrzymane pismo. Osoby, które otrzymały takie pismo, powinny natychmiast zareagować, odnosząc się do zarzutów i wyjaśniając całą sytuację. Brak odpowiedzi może skutkować kontrolą, a należy pamiętać, że nieprzestrzeganie obowiązków podatkowych wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Skąd Urząd Skarbowy ma informacje na temat działalności? Podatnicy sami się „pochwalili”.

Zgodnie z informacją podaną przez „Rzeczpospolitą”, Urząd Skarbowy monitoruje działalność w internecie, przeglądając portale społecznościowe oraz serwisy aukcyjne. Następnie porównuje te dane z rejestrem firm. Jeśli dane się zgadzają, nie ma problemu. Jeśli nie, kontynuuje się dalsze badania.

Wkrótce administracja skarbowa będzie miała ułatwione zadanie, ponieważ weszła w życie ustawa, która nakłada na platformy e-commerce, takie jak Allegro, Vinted czy OLX, obowiązek przekazywania informacji o podatnikach, którzy prowadzą znaczną sprzedaż. Ile to jest „znaczna sprzedaż”? Jeśli suma rocznych transakcji osiąga 2 tys. euro lub wykonano co najmniej 30 transakcji, platforma zacznie gromadzić informacje na temat użytkownika. Pierwsze efekty tych działań można oczekiwać na początku przyszłego roku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]