W dalszym ciągu mObywatel 2.0 nie działa tak jak powinien

Aplikacja mObywatel umożliwia pobranie cyfrowego dowodu osobistego. Jest ona dostępna od wczoraj, jednak od początku użytkownicy zgłaszają problemy z nią związane 

Fot. Pixabay

Aplikacja mObywatel 2.0 dostępna jest dostępna w sklepach Google Play oraz App Store. Umożliwia ona potwierdzenie swojej tożsamości w tym samym stopniu co tradycyjnym dokumentem. Udoskonalono ją również o szereg funkcji pozwalających załatwienie spraw urzędowych online, bez wychodzenia z domu, np. weryfikacja kryptograficzna mDowodu.

Od wczoraj jednak użytkownicy zgłaszają problemy z aplikacją. Nie mogą oni zweryfikować swojej tożsamości, czy to za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej czy czytnika i dowodu z chipem. Dzieje się tak niezależnie od systemu operacyjnego urządzenia. Wyświetla się komunikat „Wystąpił błąd serwera”

Minister cyfryzacji, Janusz Cieszyński podał, że dotąd wydane zostały ponad 220 tys. nowych cyfrowych dowodów, a problemy wynikają z dużego zainteresowania. Przyznaje jednak, że dziś od rana aż co druga próba pobrania dokumentu zakończyła się niepowodzeniem oraz, że przyczyna nie została stwierdzona.

Źródło: rmf24.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]