Kłopoty klientów bankowych: Opłaty za wypłaty z bankomatów poszły w górę [16.07.2023]

PKO BP wprowadził od 1 czerwca nowe taryfy, a więc sugerujemy zapoznanie się z nimi, aby uniknąć niespodzianek po zalogowaniu się do konta.

Fot. Kraków w Pigułce

Banki tłumaczą, że zwiększenie opłat jest konieczne ze względu na rosnące koszty działalności, takie jak inwestycje w technologię, zapewnienie bezpieczeństwa, wyższe wydatki na pracowników oraz konieczność wprowadzenia nowych rozwiązań. Jednak klienci banków nie zgadzają się z tymi argumentami, uważając, że w erze cyfryzacji koszty obsługi powinny raczej maleć, a nie rosnąć.

Jakie zmiany zostały wprowadzone?

Na początku istniało kilka różnych rodzajów kont. Teraz niektóre z nich zostały zredukowane i przekształcone w PKO Konto za Zero. Jak sugeruje nazwa, konto to nie generuje opłat, jeśli wykonasz pięć transakcji kartą lub za pomocą BLIK. W przeciwnym razie koszt karty wynosi 10 zł.

Opłaty za autoryzację przelewów za pomocą kodów kartowych wzrosły o 0,50 gr, podobnie jak opłaty za wypłaty gotówki z bankomatów. Wypłaty z bankomatów PKO BP są nadal bezpłatne, ale korzystanie z bankomatów innych banków wiąże się z opłatą w wysokości 10 zł.

To samo dotyczy wpłat i wypłat w oddziałach banku. Pierwsza taka operacja jest bezpłatna, ale za każdą kolejną będzie pobierana opłata w wysokości 10 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]