mObywatel 2.0 zyskuje na popularności. Już blisko 600 tys. aktywacji mDowodu

Pomimo falstartu, aplikacja mObywatel 2.0 jest coraz bardziej popularna wśród Polaków. Najnowsze dane pokazują, że mDowód aktywowało już blisko 600 tys. użytkowników

Fot. Pixabay

Jak donosi portal dobreprogramy.pl, ulepszona aplikacja mObywatel zyskuje na popularności. Można w niej znaleźć, oprócz szeregu usług, możliwość utworzenia mDowodu, który jest cyfrowym odpowiednikiem standardowego, plastikowego dokumentu i ma taką samą moc prawną.

Minister cyfryzacji, Janusz Cieszyński poinformował, że już prawie 600 tys. użytkowników aktywowało mDowód i wyraził nadzieję, że niedługo liczba ta urośnie do miliona. Wyjaśnił ponadto, że początkowe problemy przy aktywacji mogły wynikać z dużego zainteresowania.

„Natomiast z tymi problemami sobie poradziliśmy. Dostaliśmy też szereg informacji, że osoby, które miały te problemy w piątek, już ich nie mają” – dodał.

Aplikacja oferuje nie tylko dostęp do elektronicznej wersji dowodu osobistego ale pomaga również w załatwianiu wielu spraw urzędowych, między innymi jest przydatny do wygodniejszego logowania do e-Urzędu Skarbowego czy do obsługi e-Recept bez podawania numeru PESEL. Umożliwia również okazywać uprawnienia kierowcom czy emerytom. Studenci natomiast mogą korzystać z mLegitymacji.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]