Nieprzyjemne niespodzianki dla klientów tych banków: Wysokie opłaty za kartę, wypłatę gotówki i wizytę w oddziale [17.07.2023]

Nie tylko PKO BP, ale również wiele innych banków zdecydowało się na podwyższenie opłat. Wiele banków już wprowadziło lub planuje wprowadzenie zmian w swoich cennikach. Podwyżki dotyczą różnych usług, takich jak karty, wypłaty gotówki z bankomatów oraz wpłaty i wypłaty z oddziałów.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

W przypadku PKO BP, wcześniej oferowane różnorodne opcje kont zostały ograniczone, a wiele z nich przekształcono w jedno PKO Konto za Zero. Jeśli klient nie wykonuje co najmniej pięciu transakcji kartą lub BLIKiem, zostaje obciążony opłatą w wysokości 10 zł za użytkowanie karty.

Ponadto, koszty zatwierdzania przelewów za pomocą kart kodowych wzrosły o 50 groszy, a opłaty za korzystanie z bankomatów zostały podwyższone. Wypłaty z bankomatów PKO BP są bezpłatne, ale korzystanie z bankomatów innych banków lub sieci bankomatowych wiąże się już z opłatą w wysokości 10 zł. Dla osób, które nie mieszkają w pobliżu bankomatów PKO BP, wyciągnięcie gotówki może okazać się kosztowne.

Jeśli chodzi o wpłaty i wypłaty w placówkach PKO BP, pierwsza transakcja jest wolna od opłat, ale każda kolejna obciążana jest kwotą 10 zł.

Inne banki, takie jak BOŚ Bank i BNP Paribas, również zdecydowały się na zwiększenie opłat. BOŚ Bank wprowadził opłatę za prowadzenie konta, która wzrosła z 6 zł do 9 zł. Opłata za kartę oraz za realizację przelewów w placówkach banku również podrożały. Natomiast BNP Paribas wprowadził podwyżki opłat za karty płatnicze, korzystanie z bankomatów oraz wpłaty i wypłaty w placówkach banku.

Wiele banków zapowiada podwyżki lub już je wprowadziło. Decyzje te są podejmowane z uwagi na różne czynniki, takie jak koszty operacyjne, regulacje, postęp technologiczny, dynamika rynkowa i inflacja.

Odpowiedzi klientów na te zmiany nie są entuzjastyczne, szczególnie biorąc pod uwagę niskie oprocentowanie długoterminowych lokat.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]