Ograniczenia palenia w Polsce: Gdzie obowiązuje całkowity zakaz? [17.07.2023]

Firma Marlboro ogłosiła, że zaniecha produkcji papierosów, co wskazuje na to, że liderzy branży dostrzegają zmieniającą się rzeczywistość. Pewien kraj wprowadza pionierski zakaz handlu i konsumpcji wyrobów tytoniowych, a niektóre sieci detaliczne dobrowolnie zrezygnowały z oferowania tych produktów w różnych regionach świata. W Polsce również planuje się wprowadzenie ograniczeń.

Fot. Kraków w Pigułce

Zakaz handlu papierosami wejdzie w życie w Holandii od 1 lipca 2024 roku, co oznacza, że około 6,5 tysiąca sklepów przestanie sprzedawać tytoń. Stopniowo zakaz będzie obowiązywał w całej Holandii.

Jak sytuacja wygląda w Polsce? Gdzie obecnie obowiązują zakazy palenia?

W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, istnieją ograniczenia dotyczące miejsc, w których można palić tytoń. Ograniczenia dotyczące palenia w Polsce obejmują:

Miejsca publiczne zamknięte: W restauracjach, barach, kawiarniach, centrach handlowych, placówkach edukacyjnych i miejscach pracy zazwyczaj obowiązuje zakaz palenia.

Komunikacja publiczna: W autobusach, pociągach, tramwajach, taksówkach oraz na dworcach i przystankach palenie jest zakazane.

Placówki medyczne: W szpitalach, przychodniach i innych placówkach medycznych palenie jest zabronione.

Placówki edukacyjne: W szkołach, na uczelniach i innych placówkach edukacyjnych nie wolno palić.

Place zabaw i parki: W wielu miejscach przeznaczonych dla dzieci, takich jak place zabaw, palenie jest również zabronione.

Stadiony i inne obiekty sportowe: Na stadionach, w halach sportowych i innych miejscach, gdzie odbywają się imprezy sportowe, zazwyczaj obowiązuje zakaz palenia.

W pobliżu wejść do budynków publicznych: Często istnieją również ograniczenia dotyczące palenia w pobliżu wejść do budynków użyteczności publicznej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]