Otrzymałeś takiego maila? Najlepiej go zignorować

Cyberprzestępcy szukają różnych metod, których celem jest wyłudzenie danych. Teraz informuje się o wiadomościach od „Brygady Ochrony Nieletnich”. Uwaga, to oszustwo!

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Jak podaje dobreprogramy.pl, czytelnik portalu otrzymał maila od „Brygady Ochrony Nieletnich”. W treści wiadomości jest on wzywany do kontaktu z Policją pod pretekstem rzekomo zebranych dowodów na posiadanie nielegalnych materiałów wideo. Pomimo, iż dokument nie zawiera fałszywego linku, który przeniesie nas do spreparowanej strony internetowej, to widnieje propozycja kontaktu drogą elektroniczną. Jeżeli potencjalna ofiara zadecyduje odpisać na tego maila, to prawdopodobnie w odpowiedzi otrzymałaby dalsze wskazówki postępowania. Najprawdopodobniej miałoby to na celu wyłudzenie wrażliwych danych.

Portal tłumaczy, że oszustwo z „Brygadą Ochrony Nieletnich” pojawia się cyklicznie od miesięcy. Przed takim procederem Policja ostrzegała rok temu. Należy zwrócić uwagę, że każdy przypadek jest nieco inny pod kątem treści jak i wizualnym. Jednak zalecane postępowanie jest takie samo – należy nie odpisywać na takie wiadomości.

W przypadku otrzymania tego typu wiadomości oraz wątpliwości, czy jest ona autentyczna, najlepiej skontaktować się z Policją w celu jej zweryfikowania.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]