Upały i burze z gradem w niemal całym kraju. IMGW wydało alerty!

W dniu dzisiejszym musimy mierzyć się nie tylko z upałem, gdyż w wielu regionach Polski zapowiadane są burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje alerty przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi

Fot. Łukasz Michalik

W dniu dzisiejszym przez kraj przejdzie nie tylko fala upałów lecz także niebezpieczne burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia.

  • Burze z gradem – alerty pierwszego stopnia: dotyczą województw małopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, lubelskiego oraz podlaskiego. Burzom będą towarzyszyć opady deszczu, miejscami również spadnie grad. Alerty będą przeważnie obowiązywać do godz. 18 w poniedziałek. Tylko w województwie opolskim będą w mocy do godz. 11 w poniedziałek, w województwie opolskim do godz. 14 w poniedziałek, a w województwie śląskim do godz. 15 w poniedziałek.
  • Burze z gradem – alerty drugiego stopnia: wyznaczone zostały dla województw małopolskiego, podkarpackiego oraz lubelskiego. Prognozowanym burzom towarzyszyć będą intensywne opady deszczu oraz silne wiatry. Lokalnie przewidywane są opady gradu. Ostrzeżenia będą ważne w dniu dzisiejszym w godzinach 14:00 – 20:00.
  • Upał – alerty drugiego stopnia: wydane zostały dla województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko- mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Temperatura maksymalna w poniedziałek wyniesie około 30 stopni Celsjusza. Na przeważającym obszarze temperatura minimalna w nocy osiągnie od 18 do 20 st. C. Obowiązują dzisiaj do godziny 20:00.

Źródło: tvn24.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]