Co z cenami malin, truskawek i borówek? Ekspert ocenia

Dobra wiadomość dla miłośników borówek i malin, gdyż jak wskazuje ekspert, ich ceny w najbliższym czasie będą iść w dół. Inaczej jednak sytuacja wygląda z truskawkami

Fot. Shutterstock

Jak ocenił w rozmowie z PAP ekspert rynku rolnego w Broniszach Maciej Kmera, ceny owoców miękkich idą w dół. Jeżeli chodzi o borówki, to skutkiem rozpoczynającego się na te owoce sezonu, jest zwiększona podaż oraz obniżka cen. Na ten moment za kilogram tych owoców zapłacimy w przedziale 12-16 złotych, jednak zgodnie z przewidywaniami ceny będą jeszcze mniejsze.

Dodał on, że rynek malin jest obecnie bardzo niestabilny, ze względu na przerwy w dostawach. Za kilogram przyjdzie nam zapłacić od 12 do nawet 25 złotych. Jednak tutaj też obniżki są spodziewane z powodu pojawienia się większej ilości odmian w najbliższym czasie.

Inaczej jednak ma być z truskawkami, które obecnie kosztują od 6 do 10 złotych za kilogram. Na te owoce kończy się bowiem sezon co oznacza, że niedługo podrożeją. Na rynku pozostaną tylko odmiany tzw. powtarzające, czyli całoroczne, za które zapłacimy między 18 a 20 zł za kilogram. Pojawia się natomiast coraz więcej porzeczek, do tej pory hodowanych „hobbystycznie” w domowych ogródkach, których ceny oscylują pomiędzy 6 a 10 złotych za kilogram.

Źródło: dlahandlu.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]